W internecie pojawiły się pierwsze dwa zdjęcia Alfy Romeo będącej siostrą Jeepa Avengera i Fiata 600e, która ma wyjeżdżać z fabryki w Tychach. Samochód będzie modelem segmentu B, na fotografii wygląda dość ciężko z wysoko poprowadzoną linią okien i masywną powierzchnią przodu. Przy czarnym dachu sylwetka robi się lżejsza. Model trafi do sprzedaży w 2024 roku, zespół napędowy raczej nie będzie zaskoczeniem.

Mała Alfa Romeo dla mieszkańców miast

Alfa Romeo powstanie na platformie eCMP2, zapewne będzie miała baterię o pojemności 54 (51) kWh i silnik o mocy 115 kW/156 KM niczym Jeep Avenger czy Fiat Seicento-e. W salonach powinna się też pojawić wersja spalinowa, może nawet od razu z automatyczną skrzynią biegów, która do Jeepa Avengera może trafić w przyszłym roku – ale z naszego punktu widzenia to umiarkowanie interesujące informacje.

Kształt świateł modelu wydaje się kojarzyć z Toyotą Corollą i ani trochę nie przypomina Fiata 600e czy Jeepa Avengera, więc miłośnicy marki może nie zauważą, że kupują obecny na rynku zespół napędowy w innym opakowaniu. Koncern Stellantis przy okazji Avengera pochwalił się zresztą, że zastosował pewne optymalizacje, by nadać charakteru temu modelowi. Na pewno jedną z nich było zastosowanie dużego prześwitu. W Alfie Romeo ważniejsza będzie dynamika i sportowy charakter.

Nowa Alfa Romeo. Kto odcyfruje napis na tablicy rejestracyjnej? 🙂

Na kokpicie samochodu widoczne są wybrzuszenia przywołujące na myśli liczniki, ale nie do końca pasują one do wyglądu licznika modelu (ilustracja poniżej):

Nowa Alfa Romeo ma być najmniejszym samochodem w gamie, będzie też prawdopodobnie jedynym elektrykiem powstałym na starszej platformie. Nowe raczej powstaną na platformach z linii STLA. Auto powinno trafić do oferty w 2024 roku, w tym samym roku zadebiutuje jeszcze jedna bliska krewna wszystkich aut, czyli Lancia Ypsilon.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4]