Renault-Nissan-Mitsubishi zapowiedziało na najbliższe lata 12 samochodów elektrycznych. Jak się okazuje cztery z nich zostaną wyprodukowane przez Nissana, dwa kolejne przez Infiniti – luksusową markę Nissana. Na Renault i Mitsubishi zostaje więc 6 modeli.

Sześć nowych modeli to tylko elektryki, bez wliczania hybryd

Według informacji podawanych przez Automotive News, Toshihiro Hirai, wiceprezes Nissana ds. napędów i samochodów elektrycznych, japoński producent do 2023 roku wprowadzi na rynek łącznie 6 modeli aut. Liczba dotyczy samochodów czysto elektrycznych, nie uwzględniono w niej innych wariantów napędu, na przykład linii e-Power, czyli samochodów elektrycznych ze spalinowymi generatorami energii.

Co ciekawe, z wewnętrznych badań Nissana wynika, że auta e-Power – a zatem napędzane silnikami elektrycznymi – dają frajdę podczas jazdy aż 95 procent ich kierowcom. Z nagrań na YouTube można wywnioskować, że bierze się to z faktu lepszych osiągów takich samochodów.

Nie wiadomo, czy wśród zapowiadanych nowych modeli uwzględniono Nissana Leafa e-Plus. Można się jednak spodziewać, że pojawi się wśród nich crossover, czyli odpowiednik Nissana iMX, ponieważ ten wariant nadwoziowy ma ostatnio duże wzięcie.

Nissan Leaf GT, Nissan Leaf Nismo, Nissan iMX i Nissan XMotion – cztery prototypy Nissanów z ostatnich miesięcy (c) Nissan

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Dopłaty do samochodów elektrycznych w Irlandii:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]