Nissan zaprezentował Leafa 2 w postaci kabrioletu. Samochód zaprojektowano, by uczcić sprzedaż stutysięcznego egzemplarza kompaktu Nissana na rodzimym rynku, w Japonii. Jednak seryjna produkcja samochodu nie jest na razie planowana.

Nissan Leaf cabrio

Nissan zaprezentował dwa renderingi samochodu, ale zadeklarował, że auto zostało zbudowane dla uczczenia wspomnianej wyżej okazji. Nie zdradzono żadnych szczegółów technicznych samochodu i wprost zaprzeczono, jakoby auto miało wejść do produkcji.

Na rynku znajdują się dziś tylko dwa elektryczne kabriolety, które dostępne są w seryjnej produkcji. Pierwszy z nich to Citroen E-Mehari, drugi – Smart ED/EQ ForTwo Cabrio. Oprócz tego w 2019 roku do produkcji ma trafić druga generacja Tesli Roadster.

Nissan Leaf 2 w regularnej wersji wykorzystuje silnik o mocy 150 KM oraz baterię o pojemności 40 kWh brutto. Auto oferuje realny zasięg 243 kilometrów na jednym ładowaniu. Ceny Nissana Leafa wynoszą obecnie od 154 do 172 tysięcy złotych, w zależności od wariantu wyposażenia.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]