Nio ma stary-nowy pomysł na rozwiązanie problemu z powolnym ładowaniem samochodów elektrycznych. Zamiast podłączać się do ładowarki, będziemy wjeżdżać do specjalnego garażu, w którym nasze baterie zostaną wymienione na świeże, naładowane do pełna.

Wymiana baterii w samochodzie elektrycznym: Tesla, PowerSwap, teraz Nio

Pomysł z wymianą baterii w tej dekadzie promowała Tesla. Na żartobliwych filmach porównywano nawet czas wymiany baterii w Modelu S z czasem tankowania Audi A8, a sama Tesla złożyła kilka wniosków patentowych umożliwiających ponoć skrócenie czasu operacji:

Ostatecznie pomysł umiarkowanie wypalił. Teraz z podobną ideą wychodzi chińskie Nio, aktywny uczestnik zawodów Formuły E (elektrycznych wyścigówek) oraz producent elektrycznego SUV-a Nio ES8. Chce wymieniać baterie w autach elektrycznych podczas krótkiego postoju:

Być może jednak chodzi o przypomnienie ludziom o Nio ES8 oraz Formule E. Jak podkreślają internauci, podobne plany dotyczące szybkiej wymiany baterii były już w Formule E. Niestety, okazało się, że podczas zderzeń wymienne baterie są bardziej narażone na uszkodzenia i oraz obniżają poziom bezpieczeństwa aut w stosunku do modeli z bateriami montowanymi na sztywno.

> Szwedzki PowerSwap chce WYMIENIAĆ BATERIE na stacjach benzynowych

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Mercedes: samochody elektryczne vs spalinowe

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]