Nio ET5 to bezpośredni konkurent Tesli Model 3 i BMW i4. Auto jest już dostępne w nadwoziu fastback, teraz zaczęło się pojawiać na niemieckich ładowarkach w wersji kombi, która ma nosić nazwę Nio ET5 Orion. Dostawy modelu powinny wystartować w Norwegii przed końcem roku. Cena od 60 000 euro z baterią (równowartość 270 000-280 000 złotych), od 48 000 euro bez baterii.

Nio ET5 kombi: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Zacznijmy od najważniejszego, czyli nadwozia typu kombi. W tej chwili w Europie mamy je w crossoverach/SUV-ach, w MG 5 oraz Porsche Taycan Cross/Sport Tourismo (od 452 tys. złotych). Nio celuje więc w niszę, w której europejskie marki na razie się nie odnalazły. Producent ani myśli jednak na walkę ceną, Nio ET5 Orion ma kosztować z baterią od równowartości 270-280 tysięcy złotych.

Samochód można kupić bez baterii za 4/5 tej kwoty, co upoważnia nas do korzystania ze stacji wymian (około 2 wymiany w miesiącu za darmo, kolejne płatne) oraz przechodzenia z abonamentem między akumulatorami o pojemności 75, 100 lub 150 kWh. Cena w przedziale 270-280 tysięcy złotych dotyczy wariantu bazowego, 75 kWh, o wersji 150 kWh na razie się nie mówi, jest ona dostępny tylko w ograniczonej liczbie egzemplarzy w Chinach.

Nio ET5 kombi sfotografowane w Niemczech (c) Nio Admirer? / Twitter

Nio ET5 Orion/Touring (c) Nio

Najmocniejsza wersja samochodu ma 360 kW/489 KM mocy. Do końca roku mają wystartować dostawy w Norwegii, następnie Nio ET5 kombi ma być sprzedawane w innych krajach europejskich, w tym w Niemczech czy Zjednoczonym Królestwie. Marka mówi o „ekspansji”, ale nie słychać, żeby planowała wejście do Polski. Ma natomiast zamiar rozbudowywać swoją sieć stacji wymian baterii, do końca 2023 roku planowane jest 70 lokalizacji.

Wizualnie auto jest mocno inspirowane Porsche, na rynku będzie w przyszłości konkurować z BMW i5 Touring oraz VW ID.7 kombi.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 3.8]