Nio zaprezentowało najnowsze, ostatnie wcielenie elektrycznego SUV-a Nio ES8. Samochód ma 326 koni mechanicznych mocy, jego premierę ponownie przesunięto, ale zdradzono, ile auto ma kosztować: cena Nio ES8 w Chinach to równowartość od 168 do 222 tysięcy złotych, wliczając w to już rządowe ulgi.

Nio – marka znana i nieznana

Nio nie jest szczególnie rozpoznawalnym producentem samochodów elektrycznych. Jest natomiast czołowym producentem bolidów elektrycznej Formuły E. Nio ES8 to cywilny, „normalny” pojazd tego producenta. Pierwotnie określany mianem Next EV, elektryczny SUV jest pełnowymiarowym, siedmiomiejscowym samochodem dla dużej rodziny. Auto  ma ponad 5 metrów długości, 1,962 metra szerokości i 1,756 metra wysokości.

> Od kiedy ładowarki Greenway będą płatne? Kiedy zapłacimy za ładowanie samochody elektrycznego?

Nio ES8 wyposażono w silnik elektryczny o mocy 326 koni mechanicznych, który ma rozpędzać SUV-a od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 4,4 sekundy (!). Prędkość maksymalna chińskiego SUV-a to 200 km/h, ale można ją utrzymać przez maksymalnie 30 sekund. W normalnych warunkach samochód ograniczy się do 180 kilometrów na godzinę i przejedzie z taką szybkością do 90 kilometrów – bo po 30 minutach rozładują się baterie.

Deklarowany przez producenta zasięg Nio ES8 NEDC wynosi 355 kilometrów, co oznacza 238 kilometrów bliższemu realiom zasięgowi EPA. Bateria Nio ES8 ma pojemność 67 kilowatogodzin (kWh).

> Nowy Lexus RX hL – hybryda na 7 osób za dopłatą ok. 4,5 tysiąca dolarów [LA Auto Show 2017]

Duża galeria zdjęć: CarNewsChina.com

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]