Ploteczka, ale intrygująca. Elon Musk wsiadł do samolotu i wybrał się nagle do Zjednoczonego Królestwa. Według informacji uzyskanych przez magazyn Property Week, zrobił to, ponieważ chce uruchomić na Wyspach kolejną fabrykę samochodów elektrycznych.

Tesla Gigafactory 5? Tesla Gigafactory 6? A może jeszcze za wcześnie?

Tesla ma już fabryki w Stanach Zjednoczonych, ma i rozbudowuje Gigafactory 3 w Szanghaju (Chiny), buduje Gigafactory 4 pod Berlinem (Niemcy), chce wybudować Gigafactory 5/Terafactory w Teksasie lub Oklahomie (Stany Zjednoczone)… Czyżby przyszedł czas na Zjednoczone Królestwo, na Gigafactory 6 w Europie?

> Kolejne stany walczą o fabrykę Cybertrucka. Elon Musk jako dobrodziej w czasach kryzysu?

Jak przypomina portal Electrek, Musk brał to państwo pod uwagę, gdy rozważał lokalizację europejskiej fabryki, ale zniechęciło go widmo zbliżającego się Brexitu (źródło).

Zgodnie z informacją podaną przez Property Week, brytyjski Departament Handlu Międzynarodowego poszukuje dla Tesli lokalizacji o powierzchni 372 tysięcy metrów kwadratowych (37 hektarów), na której miałoby stanąć „centrum badawczo-rozwojowe oraz fabryka produkująca samochody elektryczne”. Ponoć pod uwagę brany jest obszar przemysłowy niedaleko Somerset (Anglia).

Gwoli uczciwości należy tutaj dodać, że takie typowania dotychczas zawsze były fałszywe.

Informacje na temat kolejnych fabryk Muska wychodziły na światło dzienne dopiero wtedy, gdy Tesla uznawała, że warto je ujawnić. Ponadto producent buduje lub rozbudowuje już dwie fabryki, a zaraz ruszy z jeszcze jedną – kolejna mogłaby się okazać dla niego dużym obciążeniem finansowym.

> Tesla Model Y ma już hak holowniczy jako opcję. Koszt: 1,1 tys. euro / ~5 tys. złotych, uciąg wyższy niż w Modelu 3

Zdjęcie otwierające: Darren James / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 2]