Tesla ponownie zmodyfikowała cenniki. Z konfiguratora Modelu S i X zniknęły najtańsze warianty Standard Range, czyli wyposażone w baterię o pojemności około 85 kWh. Z kolei warianty Long Range kosztują dziś niewiele więcej niż niedawno płaciliśmy za wersje Standard Range. Potaniała też Tesla Model S

Nowe ceny Tesli

Tesla Model S Long Range minimalnie droższa niż Standard Range

W marcu opisywaliśmy nowe nazewnictwo Tesli dotyczące Modeli S: wersje Long Range zastąpiły 100D, warianty Standard Range uzupełniły ofertę jako odpowiedniki 85D. Najtańsze dostępne edycje Standard Range zaczynały się wtedy około 87 020 euro. Tymczasem 15 lipca 2019 roku wyrzucono je z oferty, ale zamiast nich dostępne są niewiele droższe Tesle Model S Long Range w cenie 88 818 euro z kosztami dokumentacji.

Jeśli przeliczyć ceny z holenderskiego konfiguratora na złotówki i uwzględnić różnice kursowe, otrzymamy następujące kwoty:

  • Tesla Model S Standard Range kosztowała ~377 tysięcy złotych, już jej nie ma,
  • ceny Tesli Model S Long Range rozpoczynają się obecnie od ~384 tysięcy złotych.

Jednocześnie Tesla Model S Long Range Performance kosztuje od 105 718 euro z kosztami dokumentami, co w Polsce odpowiada ~458 tysiącom złotych. Samochód nie ma na świecie konkurenta w swoim segmencie.

Tesla Model X Long Range w lepszej cenie

Identyczna sytuacja jak przy Modelu S zaszła w konfiguratorze Modelu X. W marcu 2019 roku wariant Model X Long Range rozpoczynał się od 95 820 euro. Dziś ten sam samochód kosztuje już tylko 94 618 euro, co w Polsce odpowiadałoby cenie wynoszącej ~410 tysięcy złotych.

W wypadku obu modeli zmieniono podstawowy kolor samochodów na perłową biel. Co ciekawe: z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że będzie to zwykła biel, a biel perłowa będzie wymagała dopłaty.

> Tesla Model 3 w kolorze białym „darmowym” standardem. Czerń jako lakier opcjonalny, płatny [Elon Musk]

Za bezpośrednią konkurencję Tesli Model X uważa się dziś Audi e-tron, jednak obydwa samochody nieco różnią się rozmiarami – Audi jest mniejsze i odrobinę tańsze, jego bazowa cena rozpoczyna się od 342 800 złotych.

Tesla Model 3 w cenie od ~208 tysięcy złotych, potaniała wersja Performance

Najbardziej podstawowy wariant Tesli Model 3 Standard Range Plus (SR+) z baterią o pojemności około 55 kWh kosztuje nadal 48 818 euro z kosztami dokumentacji. W Polsce odpowiadałoby to ~211 tysiącom złotych. Wariant Long Range AWD otrzymamy za 59 318 euro, a wariant Long Range Performance AWD – za 65 008 euro. Na terenie naszego kraju kwoty te odpowiadają ~257 i ~281 tysiącom złotych.

W porównaniu do kwot z maja zmieniła się cena edycji Performance – spadła aż o 4 210 euro. W porównaniu do kwot z wczoraj o około 1,5 tysiąca euro potaniała również edycja Long Range AWD.

Ceny Tesli Model 3 dla Holandii z 16 lipca 2019 roku. Porównaj z ceną wariantu Performance poniżej

Ceny Tesli Model dla Holandii z 22 maja 2019 roku

We wszystkich konfiguratorach jako termin dostawy wyznaczono sierpień 2019 roku. Czyli w czerwcu 2019 Tesla zaczęła kierować większą liczbę aut na rodzimy rynek, a transporty na nasz kontynent dopiero wyruszają.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: wykorzystujemy cennik holenderski, ponieważ mamy pewność, że nie zawiera on żadnych bonusów finansowych. Cenniki niemiecki i francuski uwzględniają rządowe dopłaty, więc wyliczane na podstawie tamtych kwot Tesle wydają się tańsze niż w Holandii. Są tańsze – ale tylko dla obywateli Niemiec i Francji.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]