W konfiguratorze Tesli w ostatnich dniach pojawiło się kilka ważnych aktualizacji. O nowej opcji, haku holowniczym do Modelu 3, już pisaliśmy. Teraz kolejna nowość: ujawniono się terminy, w których tania Tesla Model 3 będzie dostępna do odbioru. I są one bardzo nieodległe.

Najtańsza Tesla 3 w Europie na wyciągnięcie ręki

Do niedawna osoby zainteresowane najtańszym Modelem 3 – Tesla Model 3 Standard Range Plus – nie wiedziały, kiedy będą mogły nacieszyć się swoim nowym samochodem. Teraz okazuje się, że auta będą dostępne już w czerwcu 2019 roku. Czyli za około miesiąc. Łatwo się zatem domyślić, że tanie Tesle już płyną do Europy, a pierwsze transporty zaczną wkrótce przybijać do nadbrzeży w Holandii czy Szwecji.

Tesla Model 3 Standard Range Plus to nieco lepsza wersja najtańszej Tesli Model 3. Samochód dysponuje jednym silnikiem napędzającym koła tylnej osi, przyspiesza do 100 km/h w 5,6 sekundy i oferuje 415 kilometrów zasięgu WLTP dzięki baterii o pojemności około 54,5 kWh.

> Najchętniej kupowane samochody w Kalifornii: 1/ Honda Civic, 2/ Toyota Camry, 3/ Tesla Model 3

Realny zasięg Tesli Model 3 Standard Range Plus w trybie mieszanym to około 386 kilometrów, co powinno przełożyć się na około 280-300 kilometrów zasięgu przy jeździe autostradowej z szybkością 120 km/h [obliczenia www.elektrowoz.pl]. Cena samochodu w Holandii to równowartość niecałych 210 tysięcy złotych. U pośredników, którzy umożliwiają zakup auta do Polski, Tesla Model 3 SR+ dostępna jest od 215 tysięcy złotych (PRZYKŁAD).

Droższe wersje samochodu, czyli Tesla Model 3 Dual Motor AWD Long Range lub Performance, dostępne są w obsługiwanych przez Teslę krajach od maja, czyli właściwie z dnia na dzień.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]