Jakie były najchętniej kupowane (rejestrowane) samochody elektryczne i hybrydy plug-in na świecie w 2017 roku? Jakie auta elektryczne są wybierane najczęściej? Oto zestawienie za 2017 roku dla całego liczącego się świata wykonane przez portal EV-Sales.

Najchętniej kupowane samochody elektryczne na świecie (ranking 2017)

Chiny wywindowały na pierwszą lokatę BAIC EC, ale przy aucie należy podkreślić, że mamy do czynienia z całą serią różnie oznaczanych samochodów. Tuż za nim znalazła się Tesla Model S. Pierwsza hybryda plug-in, czyli Toyota Prius PHV (w Stanach Zjednoczonych: Prime) znalazła się dopiero na trzeciej pozycji.

Hybrydy plug-in zresztą nie cieszą się szczególnie dużą popularnością. W pierwszej dziesiątce mamy tylko 2,5 takiego modelu („dwa i pół”, ponieważ dane BMW i3 REx uzupełniają dane BMW i3). Wszystko wskazuje na to, że gdy klient może wybrać auto elektryczne, woli samochód czysto elektryczny.

> Tesla Model Y w produkcji od marca 2020 roku? [spekulacje]

Spore przetasowania w stosunku do roku 2016

Gdy porównać te dane z rokiem 2016, największym przegranym okazuje się Nissan Leaf, który spadł z miejsca pierwszego na czwarte oraz Chevrolet Volt, który spadł z pozycji czwartej na dwunastą. W przypadku Leafa chodzi prawdopodobnie o zmianę generacji i oczekiwanie na model Nissan Leaf (2018).

Największe wzrosty odnotowała wprowadzona na rynek w 2016 roku Toyota Prius PHV / Prime (64. pozycja -> 3. miejsce) oraz BAIC EC (42. miejsce -> 1. pozycja). Można się spodziewać, że gdyby nie upór Toyoty co do starych hybryd, firma mogłaby osiągnąć znaczący sukces na fali popularności klasycznego Priusa.

> Samochód elektryczny vs spalinowy [PORÓWNANIE opłacalności]

Warto przeczytać: World Top 20 December 2017 (Updated)

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.6]