Jakie są najbardziej niezawodne samochody elektryczne i hybrydowe? Brytyjski portal What Car przeprowadził ankietę wśród 10 tysięcy użytkowników i najlepszą ocenę uzyskał Nissan Leaf 1. generacji. Najgorzej wypadły Renault Zoe oraz… Tesla Model S.

Ranking niezawodności samochodów elektrycznych i hybrydowych

W rankingu What Car odpytywano właścicieli o problemy z autami. Absolutnym liderem niezawodności okazał się starszy Nissan Leaf (2011-2017), który uzyskał wskaźnik wynoszący niemal 100 procent zadowolenia (źródło). Problematyczne bywały tylko elementy nadwozia:

 1. Nissan Leaf – 99,7 procent,
 2. Toyota Yaris Hybrid – 98,2 procent,
 3. Mitsubishi Outlander PHEV – 97,7 procent,
 4. Lexus IS – 97,6 procent,
 5. Toyota Auris Hybrid – 96,7 procent,
 6. Lexus NX – 96,6 procent,
 7. Toyota Prius – 94 procent,
 8. Hyundai Ioniq (HEV, PHEV, BEV) – 93,8 procent,
 9. BMW i3 – 91 procent,
 10. Renault Zoe – 83 procent,
 11. Tesla Model S – 50,9 procent.

Najgorzej wypadła Tesla Model S: co drugi samochód miał jakieś problemy z siedzeniami, klamkami w drzwiach czy czujnikami parkingowymi. Słabo prezentuje się też Renault Zoe, w którym często zawodziły obwody elektryczne związane z silnikiem. I rzeczywiście, o ile na Twitterze i forach trudno znaleźć wypowiedź „Mój Leaf nie chciał ruszyć spod domu”, o tyle w przypadku Zoe takie wpisy się zdarzają.

W trzecim od końca BMW i3 najbardziej problematyczne było nadwozie, zawieszenie, klimatyzacja i nawigacja GPS.

> TEST: elektryczna Kia Niro EV przejeżdża 500 kilometrów na jednym ładowaniu [wideo]

Gdyby spojrzeć na ranking z punktu widzenia marek, łatwo zauważyć, że właściwie wszystkie auta Toyoty (+Lexusa) oferują poziom niezawodności wynoszący 94+ procent. Dlatego niecierpliwie czekamy, aż producent zdecyduje się na sprzedaż samochodów elektrycznych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 29 głosów Średnia: 4.5]