Niemiecki portal Auto Bild informuje, że Mercedes planuje wprowadzenie na rynek luksusowej elektrycznej limuzyny: Mercedesa EQS. Samochód miałby się pojawić w sprzedaży już w 2020 roku.

Samochody elektryczne Mercedesa

Do 2022 roku Mercedes chce wprowadzić na rynek aż siedem aut elektrycznych z linii EQ. W 2018/2019 roku będzie to crossover średniej wielkości, Mercedes EQC. Nieco później, w 2020 roku, ma się pojawić najmniejszy elektryk w gamie, czyli Mercedes EQA, z którego wyrosną inne modele klasy A.

Spekulacje Auto Bild

W 2020 roku zadebiutować ma też elektryczna limuzyna Mercedesa, Mercedes EQS. Dzięki napędowi elektrycznemu, a więc silnikom, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, auto prawdopodobnie zaoferuje sporo przestrzeni we wnętrzu – niczym Lucid Air.  Zaledwie rok później na rynku ma się pojawić elektryczna E-klasa, czyli Mercedes EQE.

Proponowana przez Auto Bilda kolejność wygląda dość zaskakująco, jeśli wziąć pod uwagę, że postęp w technologii produkcji baterii odbywa się wolno. Dlatego wszyscy producenci zaczynają raczej od aut niewielkich (patrz: VW I.D. Crozz, Jaguar I-Pace), a dopiero później sięgają po największe modele.

Warto obejrzeć: Neue Mercedes 2020, …

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Największy zasięg na jednym ładowaniu

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 3]