Niemiecki dziennik Handelsblatt twierdzi, że wejście na rynek Mercedesa EQC zostanie opóźnione. Samochód NIE trafi do dealerów w ciągu następnych 12 miesięcy, czyli do czerwca 2019 roku. Wszystko przez problemy z dostępnością baterii.

Mercedes EQC (2020) zamiast (2019)?

Przypomnijmy: Mercedes EQC to elektryczny SUV Mercedesa, który miał zacząć trafiać do odbiorców w 2019 roku. Daimler nigdy nie sprecyzował, jaka to będzie dokładnie data, spekulowano natomiast, że Mercedes musi się pospieszyć, żeby nie zostać w tyle za Audi e-tron [Quattro] czy Jaguarem I-Pace.

> Mercedes EQGLE – czy tak będzie się nazywał Mercedes EQC vel X 296?

Handelsblatt utrzymuje, że w pierwszej połowie 2019 roku auto na pewno nie trafi do dealerów. Wszystko przez problemy techniczne oraz słabą dostępność baterii na rynku. Zagrożona ma być również nowoczesna hybryda plug-in Mercedesa S-klasy, która nie zadebiutuje przed 2021 rokiem.

Daimler jest kolejnym koncernem, o którym słychać w kontekście problemów z dostępnością baterii. Hyundai mówi wprost o niedoborze ogniw na rynku, Jaguar i Audi oferują swoje modele na zapisy, w niewielkich ilościach, z dostawami nie wcześniej niż w II połowie bieżącego roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]