Mercedes zaprezentował oficjalnie Mercedesa EQA (zwanego niekiedy Mercedesem EQ A) – pierwszego elektrycznego Mercedesa z linii EQ. Auto jest o tyle ważne, że będzie stanowiło platformę do budowy kolejnych modeli małych samochodów elektrycznych.

Mercedes EQA – co wiemy

Mercedes EQA Concept to niewielki, trzydrzwiowy hatchback o rozmiarach pomiędzy współczesnych VW Polo i VW Golfem. Jednak samochód to mały potwór na kołach: EQA wyposażony jest w dwa silniki elektryczne o mocy 272 koni mechanicznych i baterie dające zasięg 280 kilometrów (szacunki według procedury EPA).

Zasięg Mercedesa EQA (czerwony słupek) na tle obecnych i przyszłych aut koncernu (c) www.elektrowoz.pl

Zasięg Mercedesa EQA (czerwony słupek) plasuje się między płaskowyżem Tesli (wyżyna po lewej) i resztą marek. Na bladopomarańczowo oznaczony został zasięg Mercedesa EQC, na żółto – elektrycznego Mercedesa GLB, na zielono – obecnych modeli Mercedesa B250e (c) www.elektrowoz.pl

Mercedes EQA jest o tyle istotny dla całego koncernu, że stanowi pierwszą gotową platformę z nowej linii aut elektrycznych: EQ. EQA może zostać wykorzystany jako baza dla całych linii Mercedesów klasy A (auto kompaktowe), B (luksusowe kompakty), CLA (auto kompaktowe) i GLA (luksusowy kompaktowy crossover).

> Tesla Model 3 ZNIKA ludziom z rezerwacji – co się dzieje?

Drugą istotną informacją, która ujrzała światło dziennie podczas oficjalnej premiery na wystawie Frankfurt Motor Show 2017, był fakt, że Mercedes wchodzi w bardzo ścisłą współpracę z amerykańską firmą ChargePoint, która za sprawą pieniędzy Daimlera (firmy-matki Mercedesa) właśnie weszła do Europy z ładowarkami.

> WysokieNapiecie.pl: PGE chce produkować ładowarki do aut elektrycznych


Wystawa Frankfurt Motor Show 2017 – dojazd

Targi motoryzacyjne Frankfurt Motor Show 2017 odbywają się pod adresem:

Ludwig-Erhard-Anlage 1, D-60327 Frankfurt/Main

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.5]