Pierwsza elektryczna Mazda ma nosić oznaczenie modelowe MX-30, co jest o tyle intrygujące, że linia MX symbolizowała dotychczas mniejsze (MX-3, MX-5) lub większe (MX-6) samochody osobowe. Tymczasem Mazda MX-30 sprawia wrażenie małego crossovera. Elektrycznego crossovera.

Mazda MX-30: specyfikacja znana, godzina premiery niekoniecznie

Choć producent podał oficjalne dane techniczne elektryka – 35,5 kWh baterii, silnik o mocy 105 kW, moment obrotowy 265 Nm – z samochodem wiąże się wiele tajemnic. Nie wiadomo na przykład, czy długa maska auta nie kryje na przykład silnika Wankla lub miejsca na silnik Wankla pełniący rolę generatora energii.

> Mazda patentuje kompaktowy silnik z wirującym tłokiem. Zrobi z niego generator prądu w hybrydach plug-in

Zgodnie z informacją uzyskaną od polskiego oddziału Mazdy, premiera ma się rozpocząć o godzinie 4.20 czasu polskiego w środę, 23 października.

Wygląd samochodu został ujawniony przez magazyn motoryzacyjny Japan Car Top, który został wydrukowany i trafił do obiegu tuż przed premierą (i targami w Tokio). Sylwetka samochodu pasuje do wizji widocznej na zwiastunach, do opisu producenta pasuje również druga para drzwi, która przypomina te w BMW i3 lub Mazdy RX-8 – czyli otwierane do tyłu:

> Elektryczna Mazda coraz bliżej. Z „unikalnym pomysłem na drzwi”

Elektryczna Mazda ma być pozycjonowana między modelem CX-3 i CX5, a więc właściwie tak samo, jak benzynowy model CX-30. W porównaniu do wersji spalinowych samochód posiada mniejszą atrapę chłodnicy oraz stosunkowo niewielkie koła ukryte w dużych nadkolach.

Wszystko będzie wiadomo już jutro, 23 października 2019 roku:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]