Mahindra & Mahindra – koncern, do którego należy m.in. SsangYong – właśnie dostarczył indyjskiemu rządowi pierwsze egzemplarze samochodu elektrycznego Mahindra e-Verito. Żeby było tanio i szybko, samochód zbudowano na bazie Dacii Logan.

Mahindra e-Verito – tani samochód elektryczny dla Indii

Mimo posiadanych mocy produkcyjnych, Mahindra nie zdecydowała się na samodzielne projektowanie wszystkiego od zera. Kluczem był czas i jak najniższa cena w przetargu, dlatego firma kupiła kompletne rozwiązanie w postaci Dacii Logan. O tym, że rozwiązanie zostało zaadaptowane na szybko, świadczy bateria samochodu, która umieszczona jest w komorze silnika – zamiast silnika spalinowego:

Mahindra e-Verito wyposażona jest w baterię o pojemności 14,4 kilowatogodziny (kWh), która ma pozwalać na przejechanie około 110 kilometrów i osiągnięcie szybkości maksymalnej 86 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, auto wyposażone jest w gniazdo ładowania GB/T, które znamy już z samochodów Tesla przeznaczonych na chiński rynek.

Pierwotne wymogi przetargu mówiły łącznie o 10 tysiącach egzemplarzy i pierwszej partii wynoszącej 500 sztuk. Mahindra zadeklarowała jednak, że tak duża produkcja przyniosłaby straty, dlatego we wstępnej fazie obiecano wytworzenie 150 sztuk.

Cena Mahindry e-Verito to obecnie równowartość około 49 tysięcy złotych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochód elektryczny czy diesel – co się bardziej opłaca?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]