Lotnisko Amsterdam Schiphol w 2014 roku kupiło 167 samochodów Tesla Model S i zrobiło z nich taksówki. Teraz postanowiono, że Tesle S się już wysłużyły i zostaną zastąpione przez Tesle X, czyli większe, bardziej komfortowe elektryczne SUV-y.

Tesle X trafiają do floty

BIOS-groep poinformowało, że funkcjonujące dziś Tesle S od 2014 roku przejechały po 250-300 tysięcy kilometrów (!). Firma deklaruje, że każdego roku przeprowadza ponad 170 tysięcy kursów, co oznaczałoby ponad tysiąc kursów rocznie przypadających na jedno auto. Dlatego części samochodów pozbyto się już pod koniec 2017 roku.

> HOLANDIA. Używane Tesle Model S na sprzedaż, CENA od 165 tysięcy złotych

Model X wybrano ze względu na większą liczbę siedzeń (7 zamiast 5) oraz dużą przestrzeń bagażową. Samochody ładowane są w nocy z użyciem półszybkich ładowarek prądu przemiennego (AC). Oprócz tego w ciągu dnia energia uzupełniana jest z użyciem stacji ładowania prądu stałego o mocy 60 kW, które operator floty uruchomił z pomocą Tesli.

Używane Tesle S tanio na sprzedaż?

Wymiana floty oznacza, że Tesle po służbie w roli taksówek trafią na rynek wtórny. I rzeczywiście: kolejne auta pojawiają się na portalu All Cars Company. Ich ceny rozpoczynają się od 35 495 euro za Tesla Model S 85 z przebiegiem 270 tysięcy kilometrów. To równowartość około 148 tysięcy złotych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 4.8]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: