Tesla potwierdziła, że nadal ma 420 tysięcy zamówień na Model 3. Przy obecnej szybkości produkcji oznacza to, że kolejka rozładuje się najwcześniej za 19 miesięcy. Samochody zamówione teraz będą do odbioru w okolicy 2020 roku.

Kiedy Tesla Model 3 dotrze do Europy?

Jeśli Tesla ma zamówienia na kolejne 19 miesięcy, oznacza to, że pierwsze egzemplarze samochodu na naszym kontynencie zaczną pojawiać się w 2019 roku. Będą to egzemplarze z aktualnej kolejki. Z kolei samochody zamówione dziś zostaną dostarczone najwcześniej w pierwszej połowie 2020 roku.

> Naklejki dla samochodów elektrycznych od 1 lipca? Możemy zapomnieć [aktualizacja 2.07]

Warto uświadomić sobie, że olbrzymia większość z osób czekających Model 3 prawdopodobnie kupiła go w ciemno, na podstawie zapowiedzi, kilku zdjęć i filmów. Żaden inny producent aut w historii nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem.

Jaka będzie cena Tesla Model 3 w Polsce?

Model 3 w wariancie Long Range (zasięg 499 kilometrów) i wnętrzem premium rozpoczyna się od 49 tysięcy dolarów. Z kolei ceny Tesla Model S 75D są następujące:

  • w Europie auto kosztuje 71 980 euro netto,
  • w Stanach Zjednoczonych za dokładnie taki sam samochód zapłacimy 74 500 dolarów.

Z prostej proporcji wynika, że Tesla Model 3 w Europie powinna kosztować 47,3 tysiąca euro netto. Po doliczeniu polskiego podatku VAT i przeliczeniu kwoty na złotówki wychodzi 256 tysięcy złotych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.7]