LG Chem oficjalnie potwierdziło zawarcie umowy z Volkswagenem. Firma będzie dostarczać ogniwa elektryczne do samochodów tej marki. Tymczasem niemiecki producent poinformował o utworzeniu specjalnej grupy roboczej współpracującej z Koreańczykami.

Volkswagen i LG Chem pod rękę

Współpraca z koncernem Volkswagena nie jest dla LG Chem nowością: firma buduje fabrykę w Polsce, żeby obsłużyć zapotrzebowanie Audi i Porsche. Jednak o współpracy z marką Volkswagen dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec sierpnia bieżącego roku. Najpierw poinformował o tym VW, teraz potwierdziło to również LG Chem:

> Ogniwa / baterie do elektrycznych Volkswagenów ID. będą pochodziły z Polski

Volkswagen z LG Chem tworzy „oddział specjalny”, który ma ułatwić kooperację. Przedstawiciele obu koncernów spotykają się dwa razy w tygodniu, żeby zminimalizować wszelkie ryzyka, które czają się na tak nowym rynku. Szczególnie, że do 2025 roku koncern Volkswagena chce osiągnąć poziom 3 milionów samochodów elektrycznych sprzedawanych rocznie.

LG Chem obsługuje dziś między innymi Audi, Porsche, General Motors, Volvo, Renault, Hyundaia, Kię i Mahindrę – oraz Volkswagena i, prawdopodobnie, Skodę i Seata. Fabryki koreańskiego producenta działają w Korei Południowej, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Do 2023 roku firma chce osiągnąć poziom produkcji wynoszący 32 GWh ogniw rocznie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.6]