Przez długi czas Renault Zoe można było kupić wyłącznie z leasingiem akumulatorów trakcyjnych. W Polsce opłaty były tej wysokości, że czyniły zakup kompletnie bezsensownym – rata leasingu odpowiadała mniej więcej miesięcznym kosztom paliwa. Wygląda na to, że Renault powoli dojrzewa do decyzji, że wynajem baterii nie ma sensu, bo zniechęca do zakupu auta.

Baterie w leasingu w Renault Zoe w coraz mniejszej liczbie krajów

Polska była pierwszym krajem w Europie, w którym już w 2017 roku umożliwiono zakup Renault Zoe od razu z baterią – bez konieczności leasingu akumulatorów. W krajach Europy Zachodniej taka możliwość pojawiała się stopniowo w 2018 roku. Dlatego przy kupnie z Zachodu aut ze starszych roczników trzeba bardzo uważać. Bez akumulatorów możemy mieć spory problem:

> Chcesz kupić Renault Zoe z Niemiec/Francji z leasingiem baterii? Zapomnij! [głos Czytelnika]

Opcja leasingu baterii zniknęła z polskich cenników niecały rok temu, ale nadal była dostępna w salonach. W nowym Renault Zoe ZE 50 nie widać jej w konfiguratorze, być może pojawia się jako wariant przy wyborze metody finansowania.

W Niemczech leasing baterii nadal jest dostępny, lecz też jest już tylko jedną z opcji podczas zakupu samochodu.

Okazuje się, że z leasingu baterii całkowicie zrezygnowano w Wielkiej Brytanii. Wartość rezydualna samochodu po trzech latach eksploatacji i 58 tysiącach kilometrów (36 tys. mil) została obliczona na 42 procent wartości pierwotnej, co ma być jednym z najlepszych wyników na rynku samochodów elektrycznych i zbliżonym do wyników uzyskiwanych przez auta spalinowe tej samej klasy.

Dlatego brytyjski dystrybutor zdecydował o uproszczeniu oferty i usunięciu opcji leasingu akumulatora trakcyjnego z cenników.

W tej chwili Renault Zoe ZE 50 dostępny jest w Wielkiej Brytanii w cenie od 25 670 funtów (równowartość 128,9 tysiąca złotych) po uwzględnieniu dopłaty w wysokości 3 500 funtów. Auto można zdobyć uiszczając 2 995 funtów (równowartość15 tys. złotych) i płacąc miesięczne raty w wysokości 269 funtów (równowartość 1,35 tys. zł, oprocentowanie jest zerowe). Po 25 miesiącach koszt wykupu samochodu to 15 657 funtów (78,6 tys. zł).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]