Jak wygląda wyścig na 1/4 mili, kiedy Lamborghini Urus zmierzy się z Teslą Model X P100D? Widzieliśmy to już raz na kanale Carwow, a dziś możemy zobaczyć po raz kolejny dzięki DragRace. Okazuje się, że Lamborghini chyba mocno przyglądało się Modelowi X, bo Urus na tym dystansie wypada… zobaczcie:

Tesla Model X vs Lamborghini Urus na 1/4 mili

Lamborghini Urus (2019) wyposażony jest w silnik V8 z dwiema turbinami o pojemności 4.0 litra. Maksymalna moc osiągana przez samochód według danych producenta to 650 KM (478 kW). Z kolei Tesla Model X P100D dysponuje mocą 680 KM (500 kW). Tesla jest więc mocniejsza i posiada maksymalny moment obrotowy właściwie od samego początku skali, z kolei Urus o około 300 kilogramów lżejszy.

> Serwis Tesli w Polsce już w 2019 roku. Lokalizacja: Warszawa – Tesla szuka pracowników [aktualizacja]

W Polsce cena Lamborghini Urus rozpoczyna się od 650 tysięcy złotych, z kolei cena Tesla Model X P100D – od 730 tysięcy złotych. W Stanach Zjednoczonych widoczny na filmie Urus kosztował 255 tysięcy dolarów, a Tesla – 164 tysiące.

A jakie były wyniki? Lamborgini Urus wygrało pierwszy wyścig. Model X – drugi, Urus – trzeci, Model X – czwarty (ze startu lotnego). Oglądając uważnie wszystkie wyścigi łatwo zauważyć, że na metę jako pierwszy dojeżdżał ten, kto szybciej reagował na światło.

Warto zobaczyć:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]