Portal Motor1 zdołał wykonać szpiegowskie zdjęcia Mercedesa klasy A (2018) plug-in podczas testów w Szwecji. Samochód po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie 2018.

Nowy Mercedes A-Klasse (2018)

Testowany w Szwecji samochód posiadał nalepki z napisem „Hybrid” i port ładowania w prawej części tylnego zderzaka, co oznacza, że samochód jest co najmniej hybrydą plug-in. Co ciekawe, autorom zdjęć nie udało się znaleźć pod samochodem ujścia rury wydechowej – ale zrzucili to na karb zamontowanej na dole pokrywy oraz roboczego zakończenia wydechu.

> Używany Renault Zoe na Otomoto – spójrzcie na baterie

Nowy Mercedes A-klasy okryty był nalepkami maskującymi, ale po uważnym przyjrzeniu się sylwetce widać na niej zarys klasycznego hatchbacka. Takim samym hatchbackiem jest prototypowy Mercedes EQA, czyli elektryczny crossover Mercedesa, najmniejszy w całej gamie EQ:

Elektryczne Mercedesy linii EQ są znacznie bardziej obłe niż ich spalinowe i hybrydowe odpowiedniki. Na zdjęciu Mercedes EQA, który ma stanowić bazę dla całej elektrycznej A-klasy

Testowane w Szwecji auto ma zadebiutować w pierwszej połowie 2018 roku. Producent prawdopodobnie pokaże go podczas Geneva Auto Show 2018. Niektóre elementy wchodzące w skład auta mogą pojawić się już wcześniej, na przykład nowy system multimedialny ma zadebiutować na targach CES 2018 już w styczniu.

Warto zobaczyć całą galerię zdjęć TUTAJ (Motor1.com).

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Linkin Park i Mercedes pracują nad dźwiękiem elektrycznych Mercedesów

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]