Podczas wystawy LA Auto Show 2017 Jeep oficjalnie ogłosił, że w 2019 roku na rynek trafi Jeep Wrangler plug-in. Samochód będzie wyposażony w silnik spalinowy wspomagany silnikiem elektrycznym. Rok wcześniej pojawi się uproszczona hybryda (ang. mild hybrid).

Jeep Wrangler Plug-in Hybrid

Oprócz zaanonsowania hybrydowego napędu Jeep nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów. Optymiści spekulują, że Jeep zapożyczy silnik spalinowy V6 o pojemności 3.6 litra i dwa silniki elektryczne z Chryslera Pacifica Hybrid. Sceptycy z kolei twierdzą, że ten silnik może okazać się za duży, a napęd i baterie o pojemności 16 kilowatogodzin nie zmieszczą się w podwoziu Jeepa.

FCA (Fiat Chrysler Automobiles) – właściciel marki Jeep – nieszczególnie ma inne opcje do wyboru. Niewykluczone zatem, że nowy hybrydowy Jeep otrzyma własny, opracowany od zera napęd. Docelowo mógłby on trafić również do Fiatów [spekulacje www.elektrowoz.pl]…

> Fiat traci 20 tysięcy dolarów na każdym elektrycznym 500e – WARTO KUPIĆ!

Oprócz hybrydy plug-in na rynku już w 2018 roku ma się pojawić hybryda uproszczona. Nowy Jeep Wrangler (2018) będzie wykorzystywał czterocylindrowy silnik spalinowy turbo, który będzie wspierany przez silnik elektryczny pracujący dzięki instalacji o napięciu 48 woltów.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Off-road samochodem elektrycznym jest lepszy niż spalinowym:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]