Jim Keller, którego Tesla przeciągnęła do siebie z AMD w 2016 roku, odchodzi z firmy. Keller jest specjalistą do spraw projektowania procesorów, w AMD odpowiadał za stworzenie i wdrożenie architektury Ryzen, w Tesli pracował m.in. nad układem zajmującym się sztuczną inteligencją (AI). Odchodzi prawdopodobnie do Intela.

Jim Keller: AMD -> Tesla -> Intel?

Tak jak 10 lat temu Google, tak dziś Tesla traktowana jest jak kuźnia talentów w dziedzinie przetwarzania danych (i motoryzacji, ma się rozumieć). Tesla chwaliła się pozyskaniem Kellera z AMD w 2016 roku, zajął się on chipem do sztucznej inteligencji oraz, prawdopodobnie, był odpowiedzialny za elektronikę Modelu 3, którą niedawno zachwycali się eksperci:

> Tesla Model 3: słaba mechanika, doskonałe zawieszenie i bateria, elektronika jak w F-35

Portal Electrek dowiedział się nieoficjalnie, że projektant odchodzi do Intela. Jego obowiązki w zakresie AI ma przejąć Andrej Karpathy, a w zakresie projektowania chipów – Pete Bannon, który kiedyś współpracował z Kellerem i współtworzył między innymi chipy A5 i A9 do iPhone.

Tesla oficjalnie poinformowała, że nadal ma zamiar stworzyć najbardziej zaawansowane mikroprocesory na świecie i planuje dodatkowe inwestycje w tym kierunku.

Na zdjęciu: Jim Keller podczas wywiadu na temat procesorów Ryzen w 2016 roku (c) Raidenway / YouTube

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]