Grupa BMW i chiński producent samochodów Great Wall Motor podpisały 10 lipca 2018 roku umowę o uruchomieniu produkcji elektrycznego Mini w Państwie Środka. Auto będzie produkowane w ramach joint-venture o nazwie Spotlight Automotive Limited.

Elektryczne Mini z Chin i… tylko z Chin?

Nie dalej jak wczoraj BMW ogłosiło, że elektryczne BMW iX3 będzie powstawało wyłącznie w chińskich fabrykach, skąd będzie eksportowane na cały świat. Teraz dowiadujemy się, że BMW i Great Wall Motor wybudują w Chinach fabrykę samochodów elektrycznych Mini, która przy okazji będzie produkowała auta elektryczne marki Great Wall.

> Samochody elektryczne pod względem zasięgu i czasu ładowania dogonią spalinowe w 2024 roku [RAPORT]

Umowa została podpisana przez Klausa Froehlicha, członka zarządu BMW AG oraz Wei Jianjun, prezesa Great Wall Motor. Z punktu widzenia Europejczyków ważne jest to, że chińskie zakłady NIE będą jedynymi, które wytworzą nowe Mini. Produkcja aut ma wystartować już w 2019 roku w głównej fabryce Mini w Oxfordzie.

W 2017 roku w Państwie Środka sprzedano około 560 tysięcy samochodów BMW. To więcej niż na dwóch kolejnych największych rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Niemczech łącznie. Chiny były też czwartym największym rynkiem świata dla Mini, które znalazło tam 35 tysięcy nabywców.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]