Według informacji podanych przez fanpage Tesla Klub Polska, jeszcze w tym roku w Warszawie ma powstać serwis samochodów marki Tesla. Będzie można z niego także odbierać nowe auta, a zatem będzie pełnił również funkcję salonu.

Serwis i salon Tesli w Warszawie? Serwis w Poznaniu?

Według informacji podanych przez fanpage Tesla Klub Polska oraz potwierdzonych przez niektórych internautów, w 2018 lub w 2019 roku w Warszawie może powstać serwis samochodów Tesla. Dziś auta da się naprawiać albo w Berlinie, albo w Wiedniu, a specjalny przegląd zdejmujący samochód z czarnej listy można przeprowadzić tylko w Wiedniu (jeśli mówimy o okolicach Polski).

> Czy warto kupić używaną Teslę?

Pojawiają się również sugestie że oprócz (zamiast?) serwisu w Warszawie może powstać serwis w Poznaniu. Oraz że powstaną dwa salony Tesli, także w Warszawie i Poznaniu.

Niezależnie od tego, który wariant się ziści, serwis Tesli w Polsce z pewnością byłby ukłonem w naszą stronę. Naszą i Ukraińców, którzy także wożą swoje Tesle do Berlina lub Wiednia. A kupują je częściej niż my.

Stacje ładowania samochodów Tesla Supercharger

Warto przy okazji dodać, że mamy obecnie w Polsce cztery stacje szybkiego ładowania Tesla Supercharger. Są one położone w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Ciechocinku. Planowane są również Superchargery:

  • w Strykowie,
  • pod Sieradzem.

Ale nie wiadomo, kiedy powstaną. To samo dotyczy spodziewanych Superchargerów w Ostrowi Mazowieckiej i Rzeszowie. Oficjalna mapa stacji ładowania Tesla dostępna jest choćby na stronie tesla.com/trips (konieczne jest wyznaczenie trasy), a nieoficjalną można obejrzeć w witrynie supercharge.info.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.2]