Kia Forte to model samochodu Kia, który nie jest oferowany na rynku europejskim –zamiast niej mamy pozycjonowanego nieco wyżej Hyundaia Elantrę. Ale Kia Forte III vel Kia Forte K3 vel Kia K3 vel Kia Cerato, najnowsza generacja auta, jest w rzeczywistości wersją sedan Kii Cee’d. I właśnie trafia w Chinach do oferty w wariancie czysto elektrycznym.

Elektryczna Kia K3 – specyfikacja i wszystko, co wiemy

Elektryczna Kia K3 będzie dostarczana nabywcom od 2020 roku. Auto dysponuje baterią o pojemności 56,5 kWh zbudowaną na bazie ogniw CATL, która pozwala na osiągnięcie zasięgu wynoszącego 490 jednostek NEDC, czyli około 330 kilometrów. Silnik oferuje 147 kW (200 KM) mocy i 310 Nm momentu obrotowego.

Nie spodziewamy się, że Hyundai-Kia zmieni dla nas swoją strategię, wycofa z rynku Elantrę i wprowadzi zamiast niego elektryczną Kię Forte K3. Ale jej parametry podpowiadają nam, czego moglibyśmy się spodziewać po elektrycznej Kii Cee’d. Wydaje nam się, że nie ma większego sensu wybierać samochodu elektrycznego z zasięgiem WLTP poniżej 310 kilometrów, a tutaj jest ponad 380 km WLTP.

> Pociął opony w Tesli. Brak słów… [wideo]

Niestety, koncern zapowiada na razie tylko Kię Cee’d Plug-in (hybrydę ładowaną z gniazdka), a przy zainteresowaniu samochodami elektrycznymi odsyła nas do modeli crossoveropodobnych (e-Soul, e-Niro). Co nie każdemu musi odpowiadać.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]