Kelley Blue Book (KBB) to amerykańska firma, która zbiera dane na temat kosztów eksploatacji samochodów oraz ocenia auta pod kątem spadku ich wartości. W bieżącym roku KBB uznało, że Nissan Leaf (2018) jest liderem opłacalności zakupu w segmencie samochodów elektrycznych.

KBB.com: Leaf (2018) = tani w utrzymaniu

W Kelley Blue Book oceniany jest spadek wartości samochodu, koszty paliwa, koszty napraw, ubezpieczenia oraz podatki drogowe w pięcioletnim okresie posiadania auta – dlatego cały konkurs nosi nazwę „Kelley Blue Book 5-Year Cost to Own Award”. Samochody oceniane są w segmentach, z punktu widzenia mieszkańca Stanów Zjednoczonych, dlatego zwycięzców jest sporo.

> Eurotax: nowy Nissan Leaf będzie najlepiej trzymał cenę wśród elektryków

W segmencie samochodów elektrycznych liderem okazał się Nissan Leaf 2. Koszty eksploatacji auta, jak podaje wydawca, oceniono na podstawie wstępnych danych.

Wśród marek wygrał Hyundai, wśród aut kompaktowych – Toyota Corolla iM, wśród samochodów hybrydowych – Toyota Prius c. Nie prowadzono porównania między segmentami, w rankingu nie jest również uwzględniania początkowa cena zakupu samochodu.

> Oficjalny zasięg Nissana Leafa 2: 243 kilometry na jednym ładowaniu

Źródło: Kelley Blue Book Names 2018 5-Year Cost To Own Award Winners

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Planowanie podróży elektrykiem? Proszę bardzo:

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]