Pismo Green Car Journal ogłosiło zwycięzców swoich plebiscytów na Najbardziej Zielone Samochody 2018. W kategorii „Luksus” wygrała Karma Revero, w kategorii „SUV” – Kia Niro, w kategorii „Połączony” – Cadillac CT6 PHEV. Karma Revero jest o tyle ciekawym autem, że warto przyjrzeć jej się bliżej.

Karma Revero: dane techniczne, cena, silnik – wszystko, co wiemy

Nagrodę dla Luksusowego Zielonego Samochodu Roku 2018 otrzymała Karma Revero. W uzasadnieniu podano, że przyznano ją za wygląd auta oraz największy w branży dach z panelami fotowoltaicznymi. To jedno z niewielu aut na drogach, za którym odwracają się głowy – co rzadko się zdarza przy samochodach wytwarzanych masowo.

> Jak się jeździ samochodem elektrycznym z napędem na tył? [WIDEO]

Karma Revero to auto produkowane przez Karma Automotive na bazie samochodu Fisker Karma zaprezentowanego w 2012 roku. Jednak gdy Fisker Automotive zbankrutowało w 2013 roku, jego linię montażową i prawa do wytwarzania auta za 149,2 miliona dolarów przejęła firma Wanxiang, największy producent części samochodowych w Chinach (i na świecie).

Karma Revero wyposażona jest w dwa silniki elektryczne oraz silnik benzynowy R4 turbo o pojemności 2.0 litra; łączna moc Revero to 403 konie mechaniczne. Bateria Karma Revero ma 21 kilowatogodzin (kWh) pojemności i pozwala na przejechanie około 59,5 kilometra na jednym ładowaniu według danych EPA. Dach z panelami fotowoltaicznymi o mocy wyjściowej 0,2 kW jest w stanie dostarczyć samochodowi tyle energii, by przejechał dodatkowe 1 600 kilometrów rocznie za darmo (dane producenta).

> Oficjalny zasięg Nissana Leafa 2: 243 kilometry na jednym ładowaniu

Cena Karma Revero zaczyna się od 130 tysięcy dolarów netto, czyli od równowartości 433 tysięcy złotych netto.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Używany Leaf z USA – na co zwrócić uwagę?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]