Od ponad roku właściciele Tesli pytają Elona Muska o możliwość wykorzystania wbudowanych w auto kamer w roli kamerek samochodowych. Rok temu prezes firmy obiecał, że taka opcja się pojawi, a teraz doprecyzował, kiedy będzie można z niej korzystać: w następnej dużej wersji software’u, v9.

Oprogramowanie v9 (w wersji 9.) już w październiku 2018?

Tesle wykorzystują dziś oprogramowanie w wersji 8.1 (v8.1…). Prace nad dużą nową wersją (v9) trwają i wiele wskazuje na to, że zostanie ona udostępniona już w październiku. Dziewiąta wersja oprócz sprawniejszego Autopilota (patrz: Autopilot Tesli z funkcją „Jedź Za Nawigacją”, coraz bliżej samodzielnych zjazdów z autostrad) ma pozwalać również na wykorzystanie obrazu nagrywanego przez kamery samochodu. Tak przynajmniej obiecuje Elon Musk, który twierdzi, że funkcja właśnie przechodzi ostatnie testy (źródło).

O tym, że samochody nagrywają ostatnie sekundy jazdy, wiadomo co najmniej od 13 września 2016 roku. Wszystko za sprawą Jasona Hughesa (@wk057), który zawodowo zajmuje się rozbieraniem i składaniem Tesli w najróżniejszych konfiguracjach. To właśnie wtedy opublikował on na Twitterze klatki z nagrania, które zachowały się w powypadkowym Modelu S (źródło, zdjęcie na górze).

> Nielimitowane darmowe ładowanie na Superchargerach? Program właśnie dobiegł końca [+koszt ładowania Tesla Model 3]

Początkowo możliwość wykorzystania kamer jako kamerek samochodowych ma być dostępna jako funkcja w wersji beta. Dopiero z czasem zostanie udostępniona jako sprawdzona funkcja. Samo oprogramowanie w przedpremierowej wersji 9. (v9) ma być lada chwila udostępnione beta-testerom. Kilka tygodni później oficjalnie trafi do pozostałych użytkowników.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]