Rośnie liczba spodziewanych elektrycznych modeli Jaguara. Mamy już I-Pace, słyszeliśmy zapowiedź dotyczącą Jaguara XJ, a teraz brytyjski Autocar informuje o dwóch kolejnych autach: Jaguarze J-Pace oraz Land Roverze „Road Rover”. Modele miałyby się pojawić w sprzedaży pod koniec roku 2021.

Jaguar idzie z elektrykami w coraz większej rozmiary

Dostępny obecnie w sprzedaży Jaguar I-Pace to samochód łączący cech aut segmentów D i D-SUV. Elektryczny XJ i J-Pace będą modelami większymi i wszystkie, wraz z „Road Roverem”, mają powstać na tej samej platformie MLA – należy się więc spodziewać, że producent nastawia się na elektryfikację modeli większych i bardziej luksusowych niż I-Pace.

Samochody będą powstawały w zakładach w Wielkiej Brytanii, co również odróżnia je od I-Pace’a, który wyjeżdża z fabryki Magna Steyr w Austrii. Firma zainwestuje w prace nad nimi 1 miliard funtów, czyli równowartość 5 miliardów złotych (źródło).

Wspomniana platforma MLA ma służyć zarówno do budowy aut elektrycznych, jak też samochodów spalinowych i hybryd plug-in. W przeciwieństwie do MLA nie zanosi się, żeby opracowana przez Magnę platforma Jaguara I-Pace miała pojawić się w kolejnych modelach aut. Niewykluczone, że jest za droga lub zbyt mało elastyczna.

> Magna prezentuje nowe zespoły napędowe do elektryków. Jaguar I-Pace (2021) z zasięgiem realnym 500+ km?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 1]