Jeden z naszych Czytelników podzielił się z nami nagraniem z monitoringu, na którym widać, jak jego Hyundai Kona Electric zostaje ukradziony w mniej niż minutę. Złodzieje wzięli auto jak swoje, niedługo później urwał się również ślad z systemu GPS. Elektryk przepadł, wręcz wyparował.

Hyundai Kona Electric i Kia e-Niro mają branie, niestety

Widoczny poniżej film pochodzi z osiedlowego systemu wizyjnego. Był on prezentowany na monitorze, a nasz Czytelnik rejestrował go komórką. Zbliżyliśmy go dodatkowo, żeby pokazać miejsce akcji, dlatego jakość nie jest najlepsza:

Na wideo zauważymy, że do miejsca kradzieży podjeżdża ciemne Audi. Wychodzą z niego dwie osoby, obie znikają za ścianką – czas zaczynamy rejestrować w momencie wyjścia pierwszego ze złodziei. Po około 50 sekundach jedna z osób wraca do Audi, więc manipulacje przy samochodzie trwały nie więcej niż około 45 sekund.

Po 57 sekundach zza ścianki wyłania się tył Hyundaia Kona Electric. Audi już odjechało, w tym samym kierunku  podążył też elektryk. Właścicielowi  pozostała jedynie wściekłość i poczucie bezradności.

Na nagraniu z systemu GPS dostrzeżemy, że auto wyrusza z ulicy Jarząbka, następnie skręca na wschód w Nową, później na północ w Puławską i… koniec. Złodziej odjechał kawałek, po 4 minutach uruchomił urządzenia zagłuszające i elektryczny Hyundai znikł:

Hyundai Kona Electric i Kia e-Niro są elektrykami ze świetnym stosunkiem możliwości do ceny, ale zastosowane w nich mechanizmy bezkluczykowego dostępu nie dość, że dają się złamać z użyciem „Gameboya”, to jeszcze nie można ich wyłączyć! W Milwaukee (Stany Zjednoczone)  samochody spalinowe koncernu Hyundaia stanowiły podczas pandemii aż 2/3 wszystkich ukradzionych pojazdów. Hyundai i Kia obiecały współpracę z policją, zaoferowały też nabywcom darmowe blokady kierownicy i zapowiedziały zastosowanie immobilizerów.

Właścicielom Kon Electric i e-Niro rekomendujemy zastosowanie dodatkowych systemów zabezpieczających, które są niezależne od mechanizmów dostarczanych wraz z samochodami. Dotyczy to szczególnie mieszkańców Warszawy i okolic oraz osób, które planują przyjazdy do stolicy.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]