Hyundai oficjalnie ogłosił cenę Nexo, czyli samochodu zasilanego ogniwami paliwowymi (wodorowymi). Auto w Niemczech ma kosztować 69 tysięcy euro, co stanowi równowartość 288 tysięcy złotych. Nabywca samochodu może się też ubiegać o ekologiczny bonus od państwa w wysokości 4 tysięcy euro (równowartość 16,7 tysiąca złotych).

Hyundai Nexo: cena w Polsce od 299 tysięcy złotych?

Jako że w Niemczech stosowana jest 19-procentowa stawka podatku VAT, szybka kalkulacja podpowie nam, że w Polsce, przy stawce VAT wynoszącej 23 procent, auto powinno kosztować około 299 tysięcy złotych. Tymczasem w Korei Południowej, po uwzględnieniu wszystkich dofinansowań, zniżek i bonusów, auto można kupić za równowartość 109 tysięcy złotych.

> Wodorowy Hyundai Nexo: cena od 109 tysięcy złotych, ponad 1 000 zamówień w tydzień!

Dodajmy, że nieco mniejszy spalinowy Hyundai Tucson kosztuje w Polsce od 79,5 tysiąca złotych, a zbliżonej wielkości Hyundai Santa Fe – od 141,3 tysiąca złotych.

Wodorowy Hyundai Nexo ma być dostępny od sierpnia bieżącego roku. Auto wyposażone jest w silnik o mocy 163 koni mechanicznych (120 kW) i na jednym tankowaniu oferuje zasięg 750 kilometrów (dane producenta). Ogniwa paliwowe mają sprawność wynoszącą 60 procent, zostały przetestowane i pracują poprawnie w przedziale temperatur od -30 do 50 stopni Celsjusza.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 33 głosów Średnia: 4.4]