Hyundai zapowiedział, że w ciągu nadchodzących pięciu lat wyda równowartość 35,3 miliarda euro na badania, rozwój i technologie przyszłości. Już w 2020 roku na rynku zadebiutuje nowy samochód elektryczny zbudowany na nowej platformie. Do 2025 roku grupa wprowadzi na rynek 44 modele zelektryfikowane i elektryczne.

Gigantyczne inwestycje Hyundaia w nowe technologie

Łączne wydatki w ciągu nadchodzących pięciu lat mają wynieść (źródło):

  • 45,3 biliona wonów (35,3 miliarda euro, 152,6 miliarda złotych) na wszystko,
  • w tym 30,6 biliona wonów (23,9 miliarda euro) na badania i rozwój oraz CAPEX,
  • oraz 14,7 biliona wonów  (11,4 miliarda euro) na technologie przyszłości, w tym systemy jazdy autonomicznej, usługi mobilne i elektryfikację.

„Kluczową część wydatków” mają stanowić pieniądze przeznaczone na rozwój nowej platformy i zespołu napędowego, a do 2020 roku producent chce mieć osiem aut w segmencie SUV/CUV (z wszystkimi możliwymi napędami). Dziś ma cztery modele.

> Elektryczny Seat na platformie MEB pojawi się w Genewie [teaser]

Do 2025 roku na rynek mają trafić 44 modele aut zelektryfikowanych i elektrycznych, które będą łącznie sprzedawały się w liczbie 1,67 miliona egzemplarzy. W tym samym roku firma chciałaby trafić do pierwszej trójki producentów aut elektrycznych na świecie. Do 2030 roku Hyundai planuje wytwarzać 0,5 miliona samochodów z ogniwami paliwowymi (FCEV).

Na zdjęciu: schemat budowy Hyundaia Kona Electric (c) Hyundai

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]