W internecie pojawiają się plotki, że na rynku wkrótce może pojawić się odświeżona wersja Hyundaia Ioniq Electric. Auto ma mieć większy rozstaw osi lub powiększoną baterię, która pozwoli na uzyskanie większego zasięgu.

Hyundai Ioniq Electric z zasięgiem 300+ kilometrów w 2019 roku?

Hyundai Ioniq Electric uważany jest za auto ciekawe konstrukcyjnie i godne rozpatrzenia podczas zakupu. Mimo stosunkowo niewielkiej baterii (28 kWh), samochód jest światowym liderem zużycia energii, dzięki czemu na jednym ładowaniu pokonuje aż 200 kilometrów w realnych warunkach (fioletowy słupek):

Teraz pojawiają się plotki, że wkrótce zobaczymy odświeżoną wersję Ioniq Electric (2019). Ma ona mieć większy rozstaw osi lub baterię o większej pojemności. Gdyby spełnione zostały obydwa warunki, mogłaby urosnąć kabina auta, a środek ciężkości samochodu przesunąłby się bliżej przedniej osi. To zapobiegłoby uślizgom kół na śniegu.

> Samochody elektryczne zimą: najlepszy zasięg – Opel Ampera E, najbardziej ekonomiczny – Hyundai Ioniq Electric

Niestety, plotki mówią, że nawet jeśli auto się pojawi, może być skierowane wyłącznie na chiński rynek. Do odświeżenia modelu może też w ogóle nie dojść, ponieważ w 2018 roku firma skupia się na promocji i sprzedaży Hyundaia Kona Electric.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]