Zgodnie z doniesieniami płynącymi z amerykańskich mediów, General Motors wskrzesi markę Hummer, by nadać ją serii samochodów elektrycznych. Ma ona zostać wykorzystana do sprzedaży pickupów i SUV-ów, które zaczną być oferowane od 2021 roku.

Hummer jako cała linia nowych elektryków?

Marka Hummer została kupiona przez General Motors w 1998 roku, swoje najlepsze lata miała w roku 2006, a niedługo później, w roku 2010, została uśmiercona ze względu na kryzys i bankructwo GM. Mimo zainteresowania armii, producent nie był w stanie obronić na wolnym rynku aut spalających gigantyczne ilości paliwa na 100 kilometrów.

Teraz jednak kolejne media donoszą, że Hummer zmartwychwstanie, żeby promować linię elektryków. Wśród nich mają być SUV-y (crossovery) i pickupy. Pierwszy zeroemisyjny Hummer ma trafić do produkcji w 2021 roku. Samochód ma być oferowany pod marką „Hummer by GMC” (źródło). Twarzą linii ma być amerykański koszykarz, LeBron James.

> Toyota chce sprzedać 10 000 samochodów elektrycznych w 2020 i 500 000 w 2025 roku

Warto tutaj dodać, że już dziś istnieje co najmniej jeden elektryczny Hummer. Jeździ nim Arnold Schwarzenegger. Samochód został skonwertowany przez firmę Kreisel Electric, posiada baterię o pojemności 100 kWh, oferuje moc 360 kW (489 KM) i prawie 300 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]