Przedstawiciele firmy Nextmove zostali zaproszeni na oficjalny pokaz Hondy e, małego samochodu elektrycznego, który Honda wkrótce wprowadzi na rynek. Niestety, wieści nie są zbyt krzepiące: samochód wyceniono niemal tak wysoko, jak BMW i3, czyli na 35-40 tysięcy euro.

Honda e: cena, specyfikacja – wiemy już właściwie wszystko

Honda e wyposażona jest w baterię o pojemności 35,5 kWh i powinna osiągnąć ponad 200 km WLTP. Oznacza to około 170-185 kilometrów zasięgu realnego na jednym ładowaniu. Przy tych parametrach producent wycenił auto na 35-40 tysięcy euro, czyli równowartość 149-170 tysięcy złotych. A jeśli uwzględnić różnice w stawkach podatku VAT między Niemcami i Polską, cena Hondy e kształtuje się na poziomie 154-176 tysięcy złotych.

Według właściciela kanału Nextmove, auto jest sportowe, a jednocześnie w stylu retro – nawiązuje do Hondy Civic, która zresztą zadebiutowała przed Volkswagenem Golfem.

> Kia informuje o SPOWOLNIENIU z e-Niro i e-Soul. Norwegia dostanie znacznie mniej egzemplarzy

Dzięki napędowi na tył miejski elektryk Hondy obiecuje średnicę zawracania wynoszącą 8,6 metra, czyli mniej niż Smart ForFour. W samochodzie znalazło się miejsce dla gniazdka 230 woltów, które pozwala na podłączenie urządzenia o mocy 1,5 kW. Można zatem naładować z niego nie tylko hulajnogę, ale też inne auto elektryczne!

Dostawy samochodu spodziewane są wiosną 2020 roku.

Cały film (w języku niemieckim):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]