Według informacji portalu „Kentekenradar” (pol. „Radar tablic rejestracyjnych”), w Holandii zarejestrowano już ponad 10 tysięcy Tesli Model 3. Tym samym samochód kalifornijskiego producenta zyskał miano najlepiej sprzedającego się samochodu w roku 2019 – przynajmniej do wczoraj, 17 września 2019 roku.

Wyniki sprzedaży samochodów w Holandii [2019]

Dane należy uznać za fragmentaryczne, ponieważ do końca 2019 roku zostały jeszcze ponad trzy miesiące. Jednak osiągnięcie robi wrażenie. Jak czujnie zauważył portal Electrek (źródło), od początku 2019 roku nabywców znalazło w Holandii 10 089 egzemplarzy Tesli Model 3. Volkswagen Polo, który jest na drugim miejscu, może pochwalić się 9 561 rejestracjami.

Na trzecim miejscu dojechał Ford Focus z 8 265 rejestracjami.

> Jeżdżę Audi A7, testowałem Tesla Model 3 i… jeszcze trochę poczekam [Czytelnik lotnik1976, część 2/2]

Jak to zwykle w przypadku Tesli bywa, ostatni miesiąc kwartału może być rekordowy. Do 17 września zarejestrowano aż 2 261 Modeli 3, podczas gdy w sierpniu było ich zaledwie 1 175. Ale już w czerwcu i marcu liczby były równie imponujące i wyniosły odpowiednio 2 484 oraz 2 186 egzemplarzy – tyle że są to wartości dla całego, a nie nieco ponad połowy miesiąca!

Holandia = zwrot i wartość wektora w sektorze motoryzacji

Holandia jest o tyle ważna dla Unii Europejskiej, że pokazuje kierunek, w którym podążają [odpowiednio stymulowane] sympatie klientów. Może też służyć jako wskaźnik rozwoju polskiej motoryzacji. Pracuje tam bowiem spora liczba naszych rodaków, którzy regularnie wracają do kraju. To między innymi tą drogą (Holandia -> Polska) dotarła do nas wieść o instalacjach LPG, które – tak samo, jak auta elektryczne – pozwalały na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji samochodów.

W pierwszej połowie 2019 roku Holendrzy kupili najwięcej samochodów elektrycznych w przeliczeniu na 1 milion obywateli w całej Unii Europejskiej:

Zdjęcie otwierające: Tesla Model 3 na lotnisku Schiphol (c) Port Lotniczy Schiphol / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]