Wygląda na to, że pracownicy Tesli w Europie wzięli sobie do serca zawołanie Elona Muska. W ostatnich tygodniach drugiego kwartału 2019 roku Tesla Model 3 wyskoczyła do góry w segmencie samochodów elektrycznych oraz wyprzedziła BMW serii 3. W obu przypadkach zwycięstwo jest dość wyraźne.

Tesla Model 3 podbija Holandię

Jak pokazują wstępne dane opierające się na liczbie rejestracji samochodów nowych, w drugim kwartale 2019 roku Tesla Model 3 zdecydowanie wygrała w segmencie aut elektrycznych. W połowie maja 2019 wyprzedziła Hyundaia Kona Electric, natomiast w ostatnich dniach czerwca wystrzeliła ponad Kię e-Niro (sprzedaż skumulowana, _wyłącznie_ dla drugiego kwartału).

> Kia informuje o SPOWOLNIENIU z e-Niro i e-Soul. Norwegia dostanie znacznie mniej egzemplarzy

Na dalszych pozycjach na metę dojechały: Volkswagen e-Golf, Nissan Leaf, BMW i3 czy Renault Zoe. Audi e-tron osiąga wynik podobny do Hyundaia Ioniq Electric, a Jaguar I-Pace płoży po dnie wraz z Teslą Model S i X.

Liczba rejestracji nowych samochodów elektrycznych w II kwartale 2019 roku w Holandii. Dane skumulowane, wyłącznie dla II kwartału (dlatego startują od zera) (c) eu-evs.com

To nie koniec pogromu. Wszystkich rodzajów Tesli Model 3 w II kwartale 2019 roku zarejestrowano 3 405 egzemplarzy, tymczasem BMW serii 3 może się pochwalić zaledwie 2 452 nabywcami. Tesla osiągnęła zatem wynik o niemal 39 procent lepszy niż konkurencyjne, spalinowe BMW.

Dyrektor ds. rozwoju w BMW, Klaus Froehlich, prawdopodobnie wiedział o tych wynikach nieco wcześniej, stąd jego skrajna irytacja:

> BMW: Klienci nie są zainteresowani samochodami elektrycznymi, zasięg jest g…niany

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]