W 2018 roku toruńska firma Govena Lighting zapowiedziała, że wprowadzi do Polski tanie samochody elektryczne Roewe. Temat ucichł, a facebookowy profil związany z autami znikł. Okazuje się jednak, że piłka nadal jest w grze, a firma toczy rozmowy z chińskim Auda New Energy Vehicles.

Samochody elektryczne z Chin od Govena Lighting?

Z marką Roewe (SAIC Motor) najwyraźniej coś nie wypaliło, dlatego Govena Lighting toczy dziś rozmowy z Auda NEV, o czym informuje udostępniony właśnie raport giełdowy.

Spółka w IV kwartale kontynuowała rozmowy w zakresie utworzenia sieci sprzedaży samochodów elektrycznych przedstawiciela AUDA NEW ENERGY VEHICLES CO., LTD (Partner) z siedzibą w Yang Zhou w Chinach. Spółka czeka na realizację pierwszego zamówienia złożonego u AUDA NEW ENERGY VEHICLES CO., LTD i opłaconego przez Emitenta. Dostawa do Polski zakupionych samochodów elektrycznych pozwoli Emitentowi na ich prezentację i zbudowanie sieci sprzedaży samochodów elektrycznych.

Wszelkie próby wyszukiwania chińskiego partnera w internecie prowadzą prędzej czy później do strony www.auda-motor.com, czyli Auda Auto / Auda New Energy Vehicles w chińskim Yangzhou. Firma chwali się 80 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni roboczej, dziesięcioletnim doświadczeniem i 3 tysiącami pracowników – kontakt z nią można uzyskać pod adresem [email protected] Sądząc po ilustracjach na stronie WWW, producent ma całkiem pokaźne portfolio gotowych do zaoferowania konstrukcji. Najwyraźniej można je kupić jako auta OEM z własnym logotypem.

> Audi: Elektryczne Q4 e-tron pojawi się w Genewie. Wersja produkcyjna na przełomie 2020/21

Według raportu giełdowego Govena Lighting czeka na realizację zamówienia złożonego w Auda Motor w czwartym kwartale 2018 roku, by w Polsce utworzyć sieć sprzedaży samochodów Auda NEV. Warto przy okazji dodać, że kurs spółki na giełdzie na przełomie marca i kwietnia 2018 roku spadł z ponad 30 groszy do poziomu 4-8 groszy w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Kurs Govena Lighting (c) Bankier.pl

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 3.7]