Podczas nadchodzącego Geneva Motor Show 2019, Mercedes chce zaprezentować nową V-klasę – czyli vana – z napędem czysto elektrycznym. Samochód miałby się pojawić w sprzedaży w 2022 roku razem z czterema innymi elektrykami Mercedesa z linii EQ. Niewykluczone, że auto będzie miało baterie z Polski.

Elektryczny van Mercedesa w 2022 roku

Od 2018 roku można zamawiać elektrycznego Mercedesa eVito (dostawy najwcześniej w 2019). Prawdopodobnie już w tym roku oficjalnie do sprzedaży trafi elektryczny Mercedes Sprinter (eSprinter) – łatwo się zatem domyślić, że baza dla elektrycznej V-klasy w zasadzie jest gotowa. Tak naprawdę obu samochodom brakuje przede wszystkim zasięgu, bo obydwa realnie są w stanie pokonać około 150 kilometrów na jednym ładowaniu.

> Ford: elektryczny Focus, Fiesta, Transit – nowe modele dla Europy od teraz z wersjami zeroemisyjnymi

W przeciwieństwie do aut dostawczych, elektryczny van Mercedesa ma być wygodnym, luksusowym środkiem transportu dla większej liczby osób. Według członka zarządu firmy auto będzie „następnym ważnym komunikatem”, a trafi na rynek w 2022 roku. Do tego czasu linia EQ ma liczyć już ponad 10 modeli.

Na targach w Genewie zostanie zaprezentowana odświeżona klasa V z silnikami spalinowymi oraz opisywana wizja (koncept) V-klasy z napędem elektrycznym. Samochód w przyszłości może być wyposażany w baterie produkowane w Polsce – Daimler potwierdził niedawno, że w Jaworze powstanie montownia akumulatorów trakcyjnych.

Salon samochodowy w Genewie – Geneva Motor Show 2019 – odbędzie się w dniach od 7 do 17 marca 2019 roku.

Na zdjęciach: Mercedes klasy V w wersji spalinowej. Zdjęcia ilustracyjne (c) Mercedes

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]