General Motors wstrzymuje produkcję Chevroleta Volta. Firma deklaruje, że wpływ na decyzję ma małe zainteresowanie hybrydą plug-in Chevroleta. Klienci prawdopodobnie wybierają Toyotę Prius plug-in lub samochody czysto elektryczne, na przykład Chevroleta Bolta.

Fabryka Chevroleta Volta stoi

Fabryka General Motors w Detroit wytwarza Chevroleta Volta, ale też cztery inne modele samochodów. Proces wstrzymywania produkcji samochodu ma się rozpocząć 20 października 2017 roku, a wszystkie linie produkcyjne staną miesiąc później, 20 listopada. General Motors ma w tej chwili na parkingach około 6 000 Voltów, które czekają na nabywcę.

Kolejny Chevrolet Volt nie wyjedzie z fabryki wcześniej niż w styczniu 2018 roku. Pracę straci na początku 200 z 1 800 zatrudnionych w fabryce osób.

> Tesla: Jesteś słabszy niż reszta, WYLATUJESZ! – czyli niespodziewane zwolnienia w firmie

Co wybierają klienci? Wszystko wskazuje na to, że osoby zainteresowane hybrydami plug-in decydują się na Toyotę Prius Prime (w Polsce: Toyota Prius), a reszta klientów wybiera auta w pełni elektryczne, czyli Chevroleta Bolta lub Teslę Model 3. Na to ostatnie auto czeka obecnie około pół miliona klientów.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]