General Motors (GM) zapowiedziało, że zwiększy produkcję Chevroleta Bolta „o ponad 20 procent”. W tej chwili firma produkuje łącznie około 2 tysiące egzemplarzy auta na wszystkie światowe rynki – w tym także europejskiego modelu Opel Ampera-E.

Chevrolet Bolt – pożądany, ale niezbyt dostępny

W Stanach Zjednoczonych Chevrolet Bolt nie cieszy szaloną popularnością. Zgodnie z danymi zebranymi przez InsideEVs od stycznia do czerwca kupiono 1 117, 1 424, 1 774, 1 275, 1 125, 1 083 egzemplarzy aut, co daje 7,6 tysiąca egzemplarzy samochodów przez pierwsze pół roku. Z kolei z raportu kwartalnego opublikowanego przez General Motors wynika, że w drugim kwartale 2018 roku sprzedaż auta spadła o 22 procent w stosunku do roku 2017.

> Tak będzie wyglądał SEVI, polski samochód elektryczny. Cena? 45 tysięcy złotych

Lepiej wypadła znacznie droższa Tesla Model S, która w okresie styczeń-maj (BEZ czerwca) osiągnęła poziom 8,1 tysiąca egzemplarzy.

W innych krajach jest lepiej: w Kanadzie wyprzedano już rocznik 2019 auta. Podobna sytuacja jest w Europie, w której Opel Ampera-E (2019) rozszedł się na pniu.

General Motors się boi?

Dlatego General Motors postanowiło „wykonać kolejny krok w kierunku świata z zerową emisją” i zapowiedziało zwiększenie produkcji o ponad 20 procent w stosunku do pierwszych trzech kwartałów roku 2018. Przy tym poziomie produkcji, wylicza Electrek (źródło), General Motors będzie produkować około 30 tysięcy egzemplarzy auta rocznie. Tyle samo Tesli Model 3 powinno powstawać od drugiej połowy 2018 roku miesięcznie.

> Mapa stacji ładowania Greenway, gdy Urząd Dozoru Technicznego odbierze gotowe [ale wyłączone] urządzenia

Dlaczego General Motors nie zwiększy produkcji jeszcze bardziej? Firma może obawiać się, że popyt na Bolta nie będzie tak duży jak na Teslę, ale prawdopodobnie chodzi o coś innego – producent nie chce psuć sobie rynku samochodów spalinowych.

Obie drogi prowadzą do przegranej.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]