Napisał do nas jeden z Czytelników, który właśnie otrzymał aktualizację oprogramowania. W jego Tesli Model S pojawiła się funkcja Navigate on Autopilot / Nawigacja na Autopilocie, która podczas jazdy samodzielnej uwzględnia specyfikę trasy wyznaczonej przez nawigację.

Navigate on Autopilot. Musiało być gorzej, żeby mogło zrobić się lepiej?

Kilka dni temu informowaliśmy o irytacji internauty z Teslą Model S i Autopilotem w wersji 1. (AP1), który po aktualizacji oprogramowania stracił możliwość pokonywania na Autopilocie niektórych zakrętów. Są zbyt ostre dla oprogramowania zgodnego z normą UN/ECE R79.

> Aktualizacja 2019.16.x Tesli zepsuła mi Autopilota [opinia]

Okazało się, że ten kij ma dwa końce. Inny nasz Czytelnik, który posiada nową Teslę Model S z roku 2018 (AP2.5) – kupioną w Holandii, użytkowaną w Polsce i okolicach – właśnie otrzymał aktualizację oprogramowania do 2019.16.3. Jedną z głównych nowości w oprogramowaniu jest funkcja Navigate on Autopilot, czyli taka (pół)samodzielna jazda samochodu, która uwzględnia trasę wyznaczoną przez nawigację, w tym możliwość przeskakiwania z pasów wolniejszych na szybsze.

Co ciekawe, zgodnie z opisem do aktywowania funkcji Navigate on Autopilot konieczna jest wcześniejsza „kalibracja kamer” oraz pobranie najnowszych wersji map przez WiFi. Nasz Czytelnik obiecał, że sprawdzi dziś dla nas tę funkcję w praktyce.

Dodajmy, że szary (nieaktywny) przycisk Navigate on Autopilot widzieliśmy już też w granatowej Tesli Model 3, którą oglądaliśmy podczas niedawnego spotkania we Wrocławiu. Niestety, nie uwieczniliśmy tego jednak ani na zdjęciu, ani na filmie:

 

 

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]