Elon Musk zdradził na Twitterze, że na początku 2021 roku w ofercie powinno pojawić się FSD / Pełna Zdolność do Samodzielnej Jazdy w abonamencie. Kierowcy zostaliby więc zwolnieni z konieczności zakupu FSD w momencie nabywania auta. To dobre wieści dla osób, które kupują Tesle w leasingu lub mieszkają w Europie.

FSD w Stanach Zjednoczonych = tak, w pozostałej części świata niekoniecznie

FSD nieźle radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a w wariancie FSD beta dostępnym dla wybranych kierowców zaskakuje umiejętnością zachowania się na drodze w nietypowych warunkach. Ale dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych. Osoby, które zdecydowały się na zakup FSD w Europie nierzadko twierdzą, że zmarnowały pieniądze, bo sam Autopilot – oferowany w pakiecie z każdym samochodem – mógłby być wystarczający.

Wszystko przez regulacje UNECE, które nakładają kaganiec na wszystkie systemy półautonomicznej jazdy dla utrzymania bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jednocześnie Musk twierdzi, że FSD jest prawdziwym przełomem i dlatego regularnie podnosi jego cenę. W Polsce pakiet kosztuje obecnie 39 tysięcy złotych, a gdy na nasz rynek trafi FSD beta, cena pójdzie do góry. Niewiele osób zdecyduje się na zakup niezbyt funkcjonalnego oprogramowania kosztującego tyle, co 1/5-1/7 całego samochodu.

Pewnym rozwiązaniem może być tutaj usługa FSD w ramach miesięcznego abonamentu, którą właśnie zaanonsował Musk. Kupowalibyśmy oprogramowanie w czasie, gdy byłoby nam potrzebne, a w pozostałych okresach korzystalibyśmy ze zwykłego Autopilota (źródło).

Szef Tesli zastrzega, że jednorazowy zakup może być finansowo bardziej opłacalny. Na tej podstawie Electrek wysnuwa wniosek, że miesięczny abonament FSD nie będzie tani (źródło), ale może być to jedyna sensowna opcja dla osób, które zdecydowały się na zakup samochodu w leasingu i nie są pewne, czy go zostawią. Może być to również sensowny wybór dla osób w Europie, które chcą sprawdzić możliwości FSD przed wydaniem nań pełnej kwoty.

Zdjęcie otwierające: FSD beta w akcji (c) Kim Paquette / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 1]