Ford zaprezentował zgrabnego elektrycznego crossovera: Ford Territory EV. Samochód jest miły dla oka, zaoferuje około 240-260 kilometrów realnego zasięgu (360 km NEDC), ale będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Auto zostanie wyprodukowane przez Jiangling Motors na bazie obecnego modelu Yusheng S330.

Ford Territory EV – zapraszamy do Europy!

Zasięg elektrycznego Forda predestynuje go raczej do roli bulwarówki niż samochodu na wielkie wojaże, ale te 240-260 kilometrów realnego zasięgu w zupełności wystarczyłoby do całkiem wygodnego podróżowania po Polsce. Szczególnie, że auto należy do segmentu C-SUV (4,59 metra długości, 1,9 metra szerokości, 2,7 metra rozstawu osi), oferuje więc całkiem sporo przestrzeni w środku.

Wyposażenie samochodu obejmuje światła LED, ekran dotykowy o przekątnej 10 cali i felgi zaprojektowane z myślą o niskich oporach powietrza.  Ford Territory ma być dostępny w wersji elektrycznej, ale także jako hybryda plug-in (PHEV), klasyczne auto spalinowe (ICE) oraz uproszczona hybryda (mHEV).

Niestety, nie ma szans, żeby auto trafiło do Europy. Pierwszym nowym elektrykiem, który zawita na nasz kontynent, ma być Ford Focus. Następnie elektryfikacja ma objąć gamę „od Fiesty do Transita”, ale flagowym pojazdem prawdopodobnie zostanie elektryczny crossover na bazie Forda Mustanga – do niedawna zwany roboczo Mach 1.

> Ford: elektryczny Focus, Fiesta, Transit – nowe modele dla Europy od teraz z wersjami elektrycznymi

Elektryczne Fordy zaczną się pojawiać na naszym rynku w 2020/2021 roku.

Zdjęcia: Ford Territory EV (c) Ford

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]