Reuters poinformował, że Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oraz Foxconn chcą zainicjować wspólne przedsięwzięcie, które zajmie się wytwarzaniem samochodów elektrycznych oraz rozwijaniem technologii pojazdów online (ang. Internet of Vehicles). To drugi duży komunikat od FCA w ciągu zaledwie kilkunastu tygodni.

Foxconn, Fiat Chrysler i Grupa PSA we wspólnej inicjatywie

Współpraca FCA i Foxconna ma pozwolić obu firmom na skonsolidowanie wiedzy ze świata motoryzacji oraz z segmentu urządzeń mobilnych. Można się domyślać, że Fiat Chrysler chce wykorzystać wiedzę chińskiego producenta iPhonów do elektryfikacji swoich aut oraz unowocześniania ich w oparciu o technologię 5G.

> Fiat rozważa kupno technologii od Tesli (i łączy się z PSA)

Sam Foxconn czuje, że rynek samochodów elektrycznych ma coraz większy potencjał. Firma zainwestowała dotychczas m.in. w producenta ogniw i baterii, CATL, startupy Byton i Xpeng, które samodzielnie rozwijają elektryki, weszła też na rynek przewozów i car sharingu za sprawą Didi Chuxing (źródło).

Jeśli kooperacja wypali, koncern FCA-PSA będzie dysponował gotowymi elektrycznymi zespołami napędowymi dzięki Grupie PSA, dużymi mocami przerobowymi za sprawą PSA i FCA oraz dojściem do fabryk ogniw i inżynierów rozwijających nowe technologie w konsekwencji porozumienia z Foxconnem.

Może się więc okazać, że producent, który tak zaspał w kwestii norm emisji, że teraz musi zawiązywać sojusze z Teslą, za 5-7 lat będzie liderem rynku nowoczesnych samochodów elektrycznych.

> Fiat ufunduje fabrykę Tesla Gigafactory 4 w Europie? Trochę tak będzie

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]