Fiat Chrysler Automobiles (FCA) chce – a w zasadzie musi, dociskany wymogami rynku i norm Euro – elektryfikować swoje auta. Na pierwszy ogień ma pójść nowy SUV, nieco większy niż Alfa Romeo Stelvio.

„Większa Alfa Romeo Stelvio” mild-hybrid

W rozmowie z portalem AutoExpress, jeden z menedżerów Alfa Romeo przyznał, że lada moment mogą pojawić się zelektryfikowane wersje aut producenta. Pierwszym przykładem ma być „nieco większa wersja Alfy Romeo Stelvio, która jest przykładem Alfa DNA”.

Co jednak ciekawe, menedżer przyznaje, że wprowadzenie hybrydy ładowanej z gniazdka (plug-in) może być problematyczne „ze względu na Alfa DNA” – choć FCA ma już tę technologię w Chryslerze Pacifica Plug-in. Dlatego rozważana jest raczej 48-woltowa instalacja, która sugeruje uproszczoną hybrydę.

> Samochód elektryczny zimą: ZASIĘG Tesla 3 w realnym teście [WIDEO]

Uproszczona hybryda (ang. mild-hybrid) to niewielki silnik elektryczny z małymi bateriami, który zastępuje rozrusznik. Pozwala na jazdę z niewielkimi szybkościami (bez silnika spalinowego), może też wspomagać silnik spalinowy podczas jazdy. Alfa zakłada, że w SUV-ie pojawi się silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra i „elektryczne e-turbo”, a łączna moc układu wyniesie 350-400 koni mechanicznych – co umożliwi konkurowanie z Volvo XC90 i Audi Q7.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Turniej Czterech Skoczni 2018. Audi e-tron Sportback jako nagroda

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]