Fiat zaprezentował kolejny zwiastun modelu Fiat 600 i cenowo raczej to nie będzie stary dobry Fiat Seicento (wł. Seicento = 600). Samochód z zewnątrz wygląda jak Fiat 500X, w środku natomiast jest Jeepem Avengerem z innymi oznaczeniami tu i ówdzie. Nawet aktorki w obu spotach prezentują podobne typy urody, w Fiacie dorzucono jedynie mężczyznę w typie śródziemnomorskim i Japończyka.

Fiat 600 przed premierą, ale bez zaskoczeń

Zacznijmy od zwiastunu Fiata 600:

A teraz polska reklama Jeepa Avengera:

Łatwo dostrzec, że choć nadwozia Fiata 600 i Jeepa są różne, to jednak wnętrza wyglądają niemal tak samo. Skoro wiemy już, że Fiat 600 wyjedzie z Tych, możemy też z dużą dozą przekonania powtórzyć, że będzie zbudowany na platformie e-CMP2, że wykorzysta silnik o mocy 115 kW/156 KM i baterię o pojemności 54 (51) kWh. Obydwa auta są crossoverami, więc nawet bagażniki mogą mieć zbliżone (Jeep Avenger = 380 litrów). Zasięg auta z najmniejszymi kołami wyniesie zapewne około 400 jednostek WLTP.

Szczególnie charakterystyczny jest ekran dotykowy w centralnej części kokpitu o przekątnej 10,25 cala. Pod nim, między nawiewami, widoczne są cztery przyciski ułożone w kwadrat, niżej znajduje się kolejny pas z guzikami sterującymi klimatyzacją:

Z zapowiedzi na filmie wynika, że oficjalna prezentacja Fiata 600 nastąpi 10 lipca na Placu Świętego Piotra w Watykanie (Rzym, Włochy). Dostawy Jeepa Avengera właśnie wystartowały, więc na Fiata nie powinniśmy czekać dłużej niż kilka miesięcy. Możemy śmiało założyć, że model będzie cenowo pozycjonowany podobnie, jak Jeep, dlatego wariant spalinowy powinien wystartować w okolicy 99 000 złotych, wersja elektryczna z kolei zacznie się przy kwocie mniej więcej dwa razy wyższej.

Nota od redakcji Elektrowozu: Stellantis ma ciekawą strategię – „jak najwięcej nadwozi i wariantów z jak najmniejszej liczby zespołów napędowych”. Zapewne przynosi ona spore oszczędności. Dotychczas taka metoda działała, pytanie, czy będzie funkcjonować dalej?

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: