Prezes firmy Fiat Chrysler Automobiles (FCA), Sergio Marchionne, chyba uznał, że najwyższy czas zmierzyć się z Teslą. Należące do FCA Ferrari chce zacząć od napędu hybrydowego, ale niewykluczone, że pracuje też nad elektrycznym supersamochodem.

Ferrari vs Tesla Roadster 2?

Producenci supersamochodów od kilku lat ignorują Teslę. Choć Model S P100D w trybie Ludicrous bez problemu radzi sobie z Lamborghini czy Ferrari, spalinowe koncerny motoryzacyjne udają, że o tym nie wiedzą.

Jednak zaprezentowana niedawno Tesla Roadster z deklarowanym przyspieszeniem od 0 do 97 km/h (0-60 mph) na poziomie 1,9 sekundy musiała zirytować kilku prezesów. Szczególnie, że tego rodzaju przyspieszenie pozostaje daleko poza granicami możliwości wszelkich samochodów spalinowych, które zostały dopuszczone do jazd po drodze.

Ferrari zacznie od hybryd

Być może właśnie dlatego Sergio Marchionne uznał, że czas podjąć rękawicę. W wywiadzie udzielonym Bloombergowi powiedział, że jeśli „Ktoś ma zbudować elektryczny supersamochód, to pierwsze będzie Ferrari. Ludzie są zdumieni tym, co Tesla zrobiła z supersamochodem: nie próbuję umniejszyć tego, co zrobił Elon. Myślę jednak, że mógłby to zrobić każdy z nas [w branży]

> WYŚCIG: Tesla Model S P100D vs Ferrari FF. Tesla wygrywa [WIDEO]

Prezes FCA deklaruje, że Ferrari zacznie od hybryd – zapewne po to, by choć trochę dostosować się do norm emisji oraz nie zablokować swoim klientom możliwości wjazdu do centrów miast. Przejście od hybryd do samochodów czysto elektrycznych ma być już łatwe, zdaniem Marchionne.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

BMW i3s – gdzie w Polsce?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]